Basında Engelsiz Workshop Projemiz

Antalya Rotaract Kulübü olarak, 23 Ocak tarihinde down sendromlur ile birlikte farklı engelleri de olan özel arkadaşlarımızın dekoratif sabun, takı tasarım, magnet ve ahşap boyama kursu gördüğü Büyükgebiz Rehabilitasyon Merkezi’ne giderek, farklı yaş gruplarında bulunan özel arkadaşlarımızın çalışmalarına katkıda bulunduğumuz ve birlikte workshop gerçekleştirdiğimiz projemizin basında farklı gazetelerde yer almıştır.

PROJE DETAYI

Antalya Rotaract Kulübü olarak 7 Kasım tarihinde Down Sendromlular ve Engelliler Derneği’nin bünyesinde Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencilerinin katkılarıyla düzenlenen Down Sendromlularla tanışma partisine katılarak eğlenceli, bir okadar da verimli bir etkinlik gerçekleştirmiştik.

Bugün de downlular ile birlikte farklı engelleri de olan özel arkadaşlarımızındekoratif sabun, takı tasarım, magnet ve ahşap boyama kursu gördüğü Büyükgebiz Rehabilitasyon Merkezi’ne giderek, farklı yaş gruplarında bulunan özel arkadaşlarımızın çalışmalarına katkıda bulunduk, bizlere yaptıkları el işlerini nasıl ve ne amaçla yaptıklarını anlattılar. Bizlere anlatırken bir yandan da uygulamalı olarak onlar ile birlikte çalışmamızı sağladılar.

Engelli bireylerin yaratıcılıklarını, el becerilerinin gelişimini ve kas gelişimini amaçlayan bu kurslar için, Antalya Rotaract Kulübü olarak dönem başında oluşturduğumuz Sponsor Komitemiz Antalya şehir otellerinden Akra Barut Otel ile görüşerek bu özel arkadaşlarımızın dekoratif sabun üretimi konusunda yapacağı tüm çalışmalarda sponsor olmasını sağladı. Ayrıca ahşap boyama konusunda ahşap ve boya temini hususunda da sponsor çalışmalarımız devam ediyor.

Önümüzdeki süreçte bu özel arkadaşlarımızın yaptıkları dekoratif ürünleri, yapacağımız “Engelsiz Salıncak” projemizin açılış günü bir stand açıp orada bizzat engellilerin satışını gerçekleştireceği bir ortam hazırlamayı, elde edilecek gelir ile engellilerin farklı ihtiyaçlarına çözüm üretmeyi amaçlıyoruz.