Betimlemeli ve Uygulamalı Eğitim

Antalya Rotaract Kulübü olarak, geçtiğimiz dönemlerde farklı projeler ve etkinliklerde bir araya geldiğimiz M.Sadık Eratik Beyaz Baston Görmeyenler Derneği bünyesinde, 8 yaş – 20 yaş aralığında yaklaşık 40 engelli çocuk ve genç bulunmakta. Zaman zaman bu özel arkadaşlarımızı kulüp olarak ziyaret edip, onlara hem derslerinde yardımcı oluyor hem de onlarla sosyal hayata dair keyifli sohbetler ediyoruz. Bu zamana kadarki süreçte çocuklarda eksikliğini hissettiğimiz bazı hususlarda onlara Antalya Rotaract Kulübü olarak destek vermek istedik.
Geride bıraktığımız 1 Mart Pazar günü;
– Kulübüm Üyelik Geliştirme Komite Başkanı Ahsen Aydın “Hijyenin Sağlık Açısından Önemi”,
– Kulübüm üye adayı Seda Kızıltaş “Yeterli ve Dengeli Beslenme”,
– Kulüp misafirimiz Fadime Uzunoğlu “Ağız Diş Sağlığı ve Beslenme İlişkisi” konulu, görme engelliler için özel Betimlemeli ve Uygulamalı bir eğitim verdiler.
 
Toplam 3,5 saat süren, her bir çocuk ile özel ilgilenerek verdiğimiz eğitim sonunda, çocuklar için sponsor komitemizin çalışmasıyla çeşitli işletmelerden temin ettiğimiz kuru sabun, şampuan, ıslak mendil, diş fırçası-macunu gibi ürünleri kullanmaları adına derneğe teslim ettik. Üyelerimizin katkılarıyla aldığımız çeşitli kuruyemiş, kuru üzüm, kuru kayısı, süt ve meyve sularını da çocuklara ikram ettik.
Projemizi başarıyla tamamlamamızı sağlayan Antalya Rotaract Kulübüm üye ve misafirlerine teşekkürler.